Atpakaļ uz arhīvu

„Ventbunkers Lielās Balvas” jubilejā triumfē brāļi Justi

2012 - 07 - 30

Aizvadītas jau 15. starptautiskās sacensības Supermotokrosā Ventbunkers Lielās balvas izcīņa, kas šoreiz jau otro gadu pēc kārtas norisinājās Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Trase sagādāja īstu pārbaudījumu sportistiem,jo salīdzinājumā ar pagājušo gadu, tika uzbūvēta ar sarežģītākiem elementiem – augstākiem un tālākiem lēcieniem, kā arī ātrākām virāžām, kas padarīja cīņu par AS “Ventbunkers” balvām un kausiem vēl aizraujošāku.

Saglabājot intrigu līdz pēdējam finālbraucienam, nebija skaidrs, kas kļūs par prestižo balvu ieguvējiem. MX2 klasē pēc uzvarētā Kvalifikācijas brauciena un 1. brauciena likās, ka visstuvāk uzvarai ir igauņu sportists, Eiropas Čempions Priits Ratseps, kurš šogad  sevi lieliski pieteicis Pasaules čempionātā MX2 klasē  un pārstāv Beļģu profesionālo komandu Diga Racing. Par pārējo godalgoto vietu 5- cinieku vēl nebija skaidrības, jo vienlīdz agresīvi trases elementus pildīja gan Dāvis Ivanovs, gan Roberts Justs, kuri uzkrājuši pieredzi Pasaules trasēs , kā arī Ventspils motoklubu Rodeo pārstāvošais igaunis Rannar Uusna un latviešu jaunais talants Kārlis Sabulis, kuriem uz papēžiem mina vēl viens igauņu sportists – Erki Kahro. Tikai pēdējā braucienā tika “salikti punkti uz I’’, jo pirmajā aplī, cīņā par labāku pozīciju ar Dāvi Ivanovu, krīt Ratseps, kurš spiests sākt braucienu no pēdējās vietas. Lielisku cīņu uzsāk Justs, kuram lidz finišam izdodas apsteigt Ivanovu un  divu braucienu summā izdodas izcīnīt pirmo vietu. Tālāko vietu sadalījums kopvērtējumā jau atkarīgs bija no tā, cik augstu “pakāpsies” P.Ratseps, kurš pēc neveiksmes spēja izcīnīt 3 vietu uz goda pjedestāla, piekāpjoties Dāvim Ivanovam, kuram godam nopelnīta 2. vieta, attiecīgi 4.vietā kopsummā K.Sabulim un 5. vietā ierindojās – Rannar Uusna.

MX1 klasē  cīņās par pirmo piecinieku jau no kvalifikācijas brauciena pieteicās Dāvis Līvs  un Augusts Justs, kurš šogad aizvada savu labāko sezonu MX1 klasē Pasaules Čempionātā, lietuvietis Vitautas Buča, pieredzējušais Lauris Freibergs un Igauņu zvaigzne – Juss Laansoo apliecināja, ka nevienam “dāvanas“ netiek pasniegtas. Starp šiem vīriem tad arī tika sadalīts goda  pjedestāls, kur vislabāk sevi apliecināja A.Justs, spējot uzvarēt konkurentus  un veicot skaistus “kontakt” apdzīšanas manervus  ar Līvu un Bučas. Ja par  sacensību  uzvarētāju un otro vietu izcīnījušo Dāvi Līvu skaidrība radās pēc pēdējā braucienā aizvadītās puses, kuri stabili turējās savās pozīcijās, tad cīņā par 3 pakāpienu uz goda pjedestāla bija iesaistījušies uzreiz 3 sportisti, jau pieminētie Bučas, Freibergs un Laansoo, kur vienā aplī Laansoo pat izdevās apsteigt abus pretendentus, tomēr Freiberga  pieredze un mērķtiecība deva rezultātu un trešo vietu kopvērtējumā, aiz sevis atstājot abus kaimiņvalstu sportistus.

To, ka vēl lielāku adrenalīna devu  par Supermotokrosu var sniegt  Moto Freestyle šovs, pierādīja daudzo skatītāju emocijas – spiedzieni, kliedzieni un vētrainie applausi beļģu zvaigznei William van den Putte un Martiņam Aleksandrovičam, kuri 3 iznācienos demonstrēja visu savu Freestyle triku arsenālu: no25 metrutālās rampas ar atmugurisko salto, jeb Backflip, ieskaitot.

Vakara programma tika veidota tā ,lai skatītājiem un interesentiem nebūtu jāgarlaikojās ,kamēr tiek sagatavota trase nākamajiem braucieniem ,jo pauzes starplaikos tika aizpildītas ar rokgrupas “Kaža un draugi “kvalitatīvo uzstāšanos uz lielās skatuves. Krāšņā apbalvošanas ceremonija un jubilejas uzrunas ,kuras tika noslēgtas ar svētku salūtu bija kulminācija Ventbunkers Lielās Balvas 15 gadu atzīmēšanai.

“Esam gandarīti par aizvadīto pasākumu, jo sanākušie 5000 skatītāji un pilsētas viesi ir tiešs apliecinājums tam, ka esam uz pareizā ceļa un, ka šāds sacensību formāts ir vispiemērotākais Ventspilij, kā firmas zīme, lai atšķirtos no citiem moto pasākumiem Baltijā. Šogad sadarbībā ar pasākuma ģenerālsponsoru AS “Ventbunkers” un Ventspils pilsētas domi centāmies Supermotokrosu pasniegt vissaugstākajā līmenī no kvalitātes un sportistu meistarības viedokļa, kur bezkompromisa cīņas starp pasaules klases meistariem ritēja līdz pēdējiem metriem”, tā izteicās Arvis Sanders, viens no pasākuma organizatoriem.

”Organizatoru vārdā  vēlos pateikt lielu paldies kompānijām un atbalstītājiem, kuri ieguldīja savu darbu  un artavu veiksmīgai sacensību norisei: AS “Ventbunkers”, Ventspils pilsētas domei, Ventspils Olimpiskajam centram, Sporta pārvaldei, Ventspils labiekārtošanas kombinātam, Pašvaldības policijai, SIA Pilsbūve, SIA Dzintarjūra, SIA Storent, SIA Variants, SIA Stalker, SIA Transporte, Scandlines, SIA Sumata, SIA MM Laine, kā arī Ventspils Piedzīvojuma parka un arī motokluba “Rodeo” komandai”.

Atpakaļ uz arhīvu