Atpakaļ uz arhīvu

Informācija sabiedrībai par civilās aizsardzības mācībām AS “Ventbunkers” 10.08.2023

2023 - 08 - 08

Ceturtdien, šā gada 10. augustā no plkst. 13:00 Dzintaru ielā 90 notiks uzņēmuma AS “Ventbunkers” un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās vietējā līmeņa civilās aizsardzības mācības.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka uzņēmuma “Ventbunkers” vienā no naftas produktu rezervuāriem laikā, kad tiek veikti ugunsbīstamie darbi, izceļas ugunsgrēks, kā rezultātā sākās rezervuārā esošā produkta degšana.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus katastrofas draudu gadījumā, kas noteikti AS “Ventbunkers” civilās aizsardzības plānā un ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā, pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām, kā arī pilnveidot VUGD Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils daļas un mācībās iesaistīto objektu ugunsdzēsības dienestu personāla praktiskās iemaņas ugunsgrēku dzēšanā.

Plānotajās mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no AS “Ventbunkers”, VUGD, SIA “VK Terminal Services”, SIA ““Ventspils nafta” termināls”, Valsts policijas, Ventspils pašvaldības policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Ventspils brīvostas pārvaldes, Kurzemes reģionālās vides pārvaldes un Ventspils domes vides uzraudzības nodaļas.

Mācību organizētāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbošanās uzņēmuma teritorijā. Mācību organizētāji atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu.

Šādas civilās aizsardzības mācības valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektos tiek rīkotas ik pēc trim gadiem.

 

Atpakaļ uz arhīvu